TEKSTESHQIP

Bledi Milioneri
Si Ne Koherat E Vjetra
Lyrics
(Feat. Juri Mc)

Si ne kohet e vjetraaa. HEh
Si ne kohet e vjetra
Esht Juri edhe Bledi si ne kohet e vjetra
Eshte Juri edhe Bledi
Eshte Bledi edhe Juri Heh
Esht Juri edhe Bledi Heh

Bledi Milioneri:

Si ne kohet e vjetra dhe tani me ty u gjeta
Sikur te isha prap un por ja qe i ka jeta
Ne te lindur dhe te rritur qe te dy nga nje qytet
Tani qe po kujtoj po filloj te ndihem keq
DHe akoma po te pres ne dritare te fishkellesh
Nqs me kerkon posh te ura do me gjesh
Duke pir cigare un larg nga syte e lagjes
Ose posht nga rruga e trenit tek lokali xhajes
Dhe me duket si nje enderr tani qe ri dhe i kujtoj
Deshira me nxit zemren qe nga fillimi te jetoj
Dhe akoma po te pres dhe akoma po te pres
Si ne koherat e vjetra shok un ty po te pres

Juri Mc:

I bem me shkronja per te kujtuar sot kohet e vjetra
Ne cdo fjali dhe njeher une ne te kaluaren veten e gjeta
Se vitet kalojne por ja ku jemi perseri
Si shoke qe atehere kur ishim ne femij
Eshte Juri edhe Bledi Milioneri qe tani
Po kendojm te tjeret si harrojme me rradh do i kujtojme
Me kujtohet qendra e Fierit aty ku ne mbremje dilnim
Ne rradh lokelet qe ishin kudo nje birre ne e pinim
Me kto mundesi perpiqeshim qe tia kalonim sa me mire
Se ishin vitet 90 situate e veshtire
Dhe me kujtohet kur ne shkonim ne shkolle cdo mengjes
Per te studiuar vinim me qef por shpesh here dhe me pertes

Ref:

Eshte Juri edhe Bledi bashk si ne kohet e vjetra
Aty ku historine e lashe historine e gjeta
Eshte Juri edhe Bledi bashk si ne kohet e vjetra
Si ne kohe si ne kohe si ne kohet e vjetra

Bledi:

Ori Minatori Bledi Mali dhe Kacori
Mos harrojme dhe Denisin qe telashe krejt me nxori
Qe pa gdhire dita mire niste sherri ne lagjen tone
Ca shikon pse shikon ne lagjen ton cfare kerkon
Lagja jone zone e ndaluar ka shume bytha per te kruhar
Nese ti shkon per lesh mund te dalesh dhe i ruar
Se keto jane kohet e vjetra dhe tani nga kto me ska
Tani ne lagjen tone thyhet koka me para
Dhe nuk eshte me si perpara kur ne rrug ne hanim fara
Mungon edhe Kacori me rrobat e palara
Tani 2005 edhe vitet sjane te lehta
Eshte Juri edhe Bledi si ne kohet e vjetra

Juri Mc:

U rriten ne per te ardhem dhe kishim shume endrra
Ne mes te tjerave edhe ajo per tu bere ne repista
Me kujtohet kur kendonim ne te gjithe here pas here
Ne makine ne shtepi ne dit dimri dhe dit vere
Mbaj mend edhe qe darkat jasht i kemi ngrene
Dhe kur deheshim aq shume sa nuk rrinim dot ne kembe
Njehere ne ditelindjen tende Bledi me kujtohet si tani
Vetem 13-vjecare u bem spate me raki
Sa gjera kemi kaluar (Hou) skemi per ti harruar
Ndoshta ishte periudha nga me te bukurat qe kemi jetuar
Per ato kohe te vjetra qe neve po kendojme sot
Bashke me shokun time Bledin perseri po e pijme nga nje gote

Ref:

Eshte Juri edhe Bledi bashk si ne kohet e vjetra
Aty ku historine e lashe historine e gjeta
Eshte Juri edhe Bledi bashk si ne kohet e vjetra
Si ne kohe si ne kohe si ne kohet e vjetra

DËRGOI: