Blerona Bytyci
Blerona Bytyci
Blerona Bytyci
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Blerona Bytyci është këngëtare e njohur. Blerona Bytyci, një emër i veçantë i botës së muzikës. Coverat nga këngët më të njohura të zhanreve të ndryshme në Kosovë dhe Shqipëri janë pikëorientimi i shumë këngëtarëve të rinj, por këtë këngëtarja Blerona Bytyci e realizon për hobi, sepse ajo tashmë ka edhe këngë autoriale të lansuara në youtube.

Kënga “Po vijnë çikat” me ritmet atmosferike, është pëlqyer nga audienca dhe ka më tepër se gjysmë milioni klikime për më pak se 5 muaj nga lansimi. Po ashtu në mars të këtij viti ka publikuar një cover të titulluar “Ani, ani” nga këngëtari Ramdan Krasniqi, ku kjo baladë ka rezultuar e suksesshme për shijen e publikut.

Mes këngëve të reja dhe atyre remake në versione të ndryshme, Blerona kohë më parë talentin e saj e ka shpërndarë edhe në projekte tjera si: këndime live me këngëtarët e tjerë të njohur të estradës dhe këngë kanagjegjesh, ku me këtë të fundit Blerona ka fituar famë të madhe, këtë e dëshmojnë ftesat e shumta nga vajzat që organizojnë natën e Kanës, si një traditë e vjetër e martesave shqiptare.

E për këtë Blerona është shumë falënderuese ndaj vajzave që e përzgjedhin për ditën e tyre më të veçantë të jetës. “Jam e lumtur që vajzat e reja e ruajnë traditën dhe më përzgjedhin për të kënduar në natën e kanës. Përpos që kënaqem gjatë kësaj ceremonie po ashtu përjetoj edhe momente të sikletshme që i shkakton përcjellja e vajzës që martohet. Gjithsesi, jam tejet falënderuese për punën që e bëj dhe gjatë gjithë kohës jam në hulumtim për tekstet e vjetra të këngëve për martesa”, theksoi Blerona.

Ajo ka premtuar projekte të reja që do i lansojë për adhuruesit e saj, duke sjellë risi të shumta në muzikë dhe eksplorime në zhanre të ndryshme.

Më datë 23 Maj 2020, Blerona Bytyci publikon videoklipin "Babë E Nanë". Teksti i këngës u shkrua nga Blerona Bytyci.

Më datë 16 Maj 2021, Blerona Bytyci publikon videoklipin "Ditëlindja Jote". Teksti i këngës u shkrua nga Blerona Bytyci.

Më datë 5 Qershor 2022, Mahmut Ferati & Blerona Bytyci publikojnë videoklipin "Tërheqëse". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Rrahman Kryeziu, ndërsa tekstin e shkroi Abaz Selmani.

Më datë 16 Qershor 2022, Blerona Bytyci publikon videoklipin "Un Dhe Ti". Muzika e këngës u punua nga Xheni Meçe, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Blerona Bytyci.

Më datë 8 Tetor 2022, Blerona Bytyci publikon videoklipin "M'ke Mërzit". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Blerona Bytyci.

Më datë 19 Shkurt 2023, Blerona Bytyci publikon videoklipin "Haram Dashnia". Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Xheni Meçe, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Blerona Bytyci & Daut Burrniku.

Më datë 20 Prill 2023, Blerona Bytyci publikon videoklipin "Me Fat Bajramin". Kënga është kompozuar nga Xheni Meçe.

Më datë 13 Korrik 2023, Blerona Bytyci publikon videoklipin "Qysh Me Ta Fal". Muzika e këngës u punua nga Xheni Meçe, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Blerona Bytyci. Produksioni audio u realizua nga Xheni Meçe.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 2