Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera Lule E Arte

Pranvere e dashur
ti vjen e shkon
lulet e bukura celin
e na japin arom.

Zogjt cicerojne
bujqit token levrojne
erdhen dhe dallendyshet
folet ti ndertojne

Pranvera lule e arte
per mbar boten enderr e zjarte
e bukur si cdo here
do te ngelesh moj pranvere

- poezi nga Blinera Loki


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2