Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bruna Sota Hoxha - Simbol Dashurie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/08/2012

2012-08-12T03:06:48+00:00Kur ishim te dashuruar
Ti me sillje trendafila
Ato ishin simbol i dashurise
Ne moshen e rinise.
Vone e mesova
Se trendafilat
Ti i merrje ne percen time
Vije i kepusje nje nga nje
me kile por pa ze.

Ref:
Zerin kur ta degjoja
Trandafila doja
Ne cdo njgyre
ne kishim nje simbol
Simbolin e dashurise.
E bardha ish dliresia
Roza ish simpatia
Kurse e verdha ishte xhelozia
E kuqja nga dashuria.

Ne oborrin me trendafila
rrinte fshehur dashuria
vije ti kepusje nje nga nje
dhe une s'beja ze.
Ne per vite e neper thinja
rrinte fshehur vec rinia
me kujtohen puthjet atehere
gjithe stinet si pranvere.

Ref(2x):
Endrra dhe rinia
ne bahcen me trendafila
tani kemi larg e larg rinine
por kemi dashurine.

Ti me sjell akoma trendafila mua
ato jane simbol i dashurise
si ne moshen e rinise
E bardha eshte dliresia
Roza eshte simpatia
Kurse e verdha eshte xhelozia
E kuqja nga dashuria.


Më Shumë Këngë Nga Bruna Sota Hoxha:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet