Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burbuqe Rada
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  82
Këndon kryesisht: e lehtë

Burbuqe Rada është këngëtare e njohur. Tani që kanë kaluar shumë vite që kur Burbuqe Rada ishte pjesë e pandashme e çdo festivali, ajo ka fare pak lidhje me këngën, jo për zgjedhje të saj e as për mungesë energjie. Ka nisur prej pak kohësh një punë fare larg profesionit e pasionit të saj, vetëm për të plotësuar nevojat ekonomike të familjes dhe për ta ndjerë veten të dobishme. Skena? Natyrisht që vazhdon të jetë në ëndrrat e saj.

Në Dhjetor 1981, Burbuqe Rada merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Viti I Ri".

Në Dhjetor 1982, Burbuqe Rada merr pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Mes Dritash".

Në Dhjetor 1983, Burbuqe Rada merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Ditët Që Na Presin".

Në Dhjetor 1984, Burbuqe Rada merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Me Zerin E Atdheut".

Në Dhjetor 1984, Burbuqe Rada merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Sirena E Lumturisë".

Në Dhjetor 1985, Burbuqe Rada merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Dashurine Tone Pershendesin".

Në Mars 1988, Burbuqe Rada merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1988 me këngën "Çasti I Fundit I Fëmijërisë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Më shumë artikuj nga Burbuqe Rada »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet