Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burbuqe Rada - Sirena E Lumturisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Trenat varg ne mbremje dhe ne agim,
Brigjeve te tua rendim moj lugine,
Gurgullojne urate pa pushim,
Po shetit pyjet o plot gjelberim.

Oh, sa shekuj moj prite ti,
Ti bashkoje zilet o me keto bori,
Sa te shkoka moj ky trok i ri,
Trenat varg qe hedhin mbrapa shkendije.

Jeho sirena e lumturise,
Me endrra njerezish dhe mineral,
Dhe coje ti tere kete gezim,
N' atdheun tone kudo anembane.

Jeho sirena e lumturise,
Me zera jete dhe gjalleri,
Dhe coje ti tere kete gezim,
Dhe vrullin tone pambarim tek ne.

Trenat varg ne mbremje dhe ne agim,
Rrugeve te tua rendim Shqiperi,
Dashurine e njerezve si nje urim,
Ne stacione pret e percjell vendi im.

Oh, sa shekuj moj prite ti,
Ti bashkoje zilet me keto bori,
Sa te shkoka moj ky trok i ri,
Trena varg qe hedhin mbrapa shkendije.

Jeho sirena e lumturise,
Me endrra njerezish dhe mineral,
Dhe coje ti tere kete gezim,
N'atdheun tone kudo anembane.

Jeho sirena e lumturise,
Me zera jete dhe gjalleri,
Se bashke me trenat rrit per cdo dite
Dhe vrullin tone pa mbarim tek ne.

Pra jeho sirena e lumturise!


Ky tekst u dërgua nga Eliona Skenderasi

Burbuqe Rada - Sirena E Lumturisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sirena E Lumturisë".
3. Video është e këngës "Sirena E Lumturisë", por nuk këndohet nga Burbuqe Rada.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Burbuqe Rada:


Komente 0