Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Berisha - Ku Je Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo botë nga ti shum është ndriquar
lum ata që tkan pa dhe tkan ndëgjuar
zemra ime përty shum. ësht
përvëluar kur dot vjen ajo ditë pèr të takuar
emri yt ah zjarre i ka shuar
ku je ti,

ku je tiii më është tharë loti pa tpar kuje tii trëndafili im i bardh
ku je tii syri qan dhe nuk pushon
ku je ti

Më fal salavat kur stë dërgoj nga gjynahet emrin tënd shpesh e harroj
unë e di se ti mua prap më do
shum mèheret një dua për mu ke ba
o Allah ymmetin ma mëshiro ku je ti

Sa her vujtjet tua i kujtoj
uli kokën dhe ngadal nisi mendoj
them me vete o Allah më përmiso
kur ankohem robin tënd tlutem duro n'Ahiret tlutem Zot e shpëto. ku jee tii

O i dërguari i Allahut,
o ëmbëlsia e kësaj bote
A ka diçka më të ëmbël se uji nga dora jote?!
Xhenetin nuk e dua, pa ti puthur këmbët dhe ballin
Ata që ta thonë emrin, pse urrejnë nuk u'a di hallin?!

Ky tekst u dërgua nga Nedim BerishaPublikimi: 01/07/2016


Më Shumë Këngë Nga Burim Berisha:


Komente 0


Burim Berisha - Ku Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Je Ti".
3. Video është e këngës "Ku Je Ti", por nuk këndohet nga Burim Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.