A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Capital T Feat. 2po2 & Dafina Zeqiri

Shum Nalt ➡ So High

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Shum Nalt

(Intro:)
ey...ey...ey...
Prishtine..
It´s like...
and it goes...
California Love...


(2Po2:)
Ma ki inatin qo kryt qe ku rri nalt
don me
m prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek truhet shpina A A A
Ma ki inatin qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek te ruhet shpina A A A


(Capital-T:)
jom high real high
Aaa sun e bini vini hini si na A
Prishtina osht e jona
na po bina hite me tona
Vini e hini e dilni intervisten sun e ,bini vet
Na vina hina hit bina apet
kejt qunu nkom se nuk e nali kit hip-hop
nkontakt me rima edhe bita fanky non-stop Hip Hop
Filozof une e ruj gjakun e ftoft
nese marr mikrofon bini e qoni apostrof
kur tum kish ngat syn lype maksimumin ton
se une foli me baben ton
qa po bina un me ton. Jom nalt
hiq pa we kejt dini qa kom arrit
shopping une boj qdo dit
jom psychop ju e kini dit "Ey"
qa po kqyr nalt kur po hina
qa po thu kur na po vina
qqa po din kur jom te bina
ta bij repin nga prishtina
jeni bo krejt regetona
na po bina hite tona
qyre vetit qa i bane e tash ruje femnen tone


knoj ket flow sa herë une du
krejt e dini qe krejt jon me mu
krejt e dini kush jon 2 high
une jom nalt se jom shum fly
nese kan inati kan arsye me pas
nese kan dashni kan arsye me pas
um njohin me fac edhe emrin ma dini
Capital -t represent n' Prishtinë


(Ref 2x:)
je rrit me senet tona
Hitet tona me tona
Hip-hop jo rege tona
Prishtina eshte e jona
ruju se shkele n'mina
me neve dridhet bina
tkallim kur rrepin e bina
e jona eshte Prishtina


(Duffy´e:)
you know it
Back back back back
se cilen her ma nalt
zonin e kom mu desh
veq prej bit e dej decimal
zemer ama ni smile
une kom style se jom shum In baby
ritmi me jep kontakt
dhezi sa her që du
kem ma shum se ni fakt baby!
duhet me kcy shum nalt
hala ma nalt.
në mal në mal
nese don me mrri muuu?
ej eej ruju se shkele n´mina
he'ej eej mir po tingllon dafina
msohu me emnin tem
nese ma ki inatin naaa na na nalt..


(2Po2:)
ma ki inatin qo kryt që ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek truhet shpina A A A
A ma ki inatin qo kryt qe ku rri nalt
don mum prek kcen perpjet s´un um mrrin nalt
Dal e hi shkoj e vi Ti sun um mrrin nalt
E kur ki lek kur ki shmek truhet shpina A A A


(Outro:)
Now let me tell you one more time
It´s your boy Capital-T and 2po2 and Duffy´e
and 2 High records and ArbasSound
Let´s go go go go go


Get´em....Get´em....Get´em....
Put´em up...Put´em up...Put´em up...
Hey..Hey..
Get´em....Get´em....Get´em....
Put´em up...Put´em up...Put´em up...
2 High records and ArbasSoooooooound!


Making new hits motherfucker pppuk!


So High

ey....ey...ey
Pristina
It's like
and it goes
California Love

2x
your jealous of me,raise ur head ,here i am,high
you want to touch me,jump and you can't reach me high
i go out and in,go and come back,you can not reach me,high
when u do have money and shmack,ur back is safe

I'm high,real high
aaa you can not bring it,come,get it like us a
Pristina is ours
we bring hits with tons
you come,get it and get out you can not bring the interview by urself
we come ,get in ,bring again
everybody get up because i can not stop this hip hop
i'm in contact with rhymes ,beats funky non-stop
hip hop philosoph
i keep my blood cool
if i get the microphone,you should raise it up
when i'm near,ask for ur maximum
cuz i talk to ur father
what i bring with everybody.I'm high
without weed,everybody knows where i raised
i do shopping everyday
i'm psycho u already knew it ey
what are you looking up when coming in
what u say when we are coming
what do u know when we are in the stage
i bring the Rap from Pristina
ur all being reagetons
we bring hits with tons
look what u did to urself,now watch out you own girlfriend

i sing this flow how many times i want
u all know everybody is with me
you all know who are too high
i'm high because i'm so fly
if they're jealous they have reason to be
if they have love they have reason to have
they know my face and know my name
Capital T representing Pristina

Ref 2x
u have been grown up with our things
with our hits,ours
Hip hop not reagettons
Pristina is ours
watch out ur walking on bombs
we burn when we bring the rap
Pristina is ours

You know it
back back back back
everytime higher
my voice is a model
from beat to decimal
sweetheart give me asmile
i own so much style cuz i'm so in baby
my rythm is crazy
i turn it on whenever i want
there's more than a fact baby
u have to jump so high
even higher
higher higher in the mountains
if you want to reach me
hey hey watch out ur walkin in bombs
hey heee eye Dafina is sounding so good
u should be used to my name
and if ur jealous,high high high

.
your jealous of me,raise ur head ,here i am,high
you want to touch me,jump and you can't reach me high
i go out and in,go and come back,you can not reach me,high
when u do have money and shmack,ur back is safe


Now let me tell you one more time
it's ur boy Capital T and 2po2 and Duffy'e
and 2 hight records and arbassoung
Let's go go go go go

Get'em....Get'em....Get'em....
Put'em up...Put'em up...Put'em up...
Hey..Hey..
Get'em....Get'em....Get'em....
Put'em up...Put'em up...Put'em up...
2 High records and ArbasSoooooooound!

Making new hits motherfucker pppuk!

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019