Capital T

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  2528
  • Emri i Vërtetë:
  • Trim Ademi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Capital T është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Trim Ademi I njohur si Capital-T kreu shkollën e mesme pranë Gjimnazit “Sami Frashëri“ në Prishtinë. Dashuria për muzikën i lindi si duket me ndihmën e dajës së tij I cili është Besniku, ose ndryshe me emrin 2po2 me të cilin edhe e ka pasur bashkëpunimin e tij të parë si këngëtar profesionist. Një djalosh i ri, i pashëm dhe shumë i sukseshëm me siguri ka vjedhur zemrat e shumë femrave, por reperi Kosovar nuk ka dashur te fliste për këtë gjithmonë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

440 🔥🔥

Nipi i

2po2

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtareWinter Is Here (2017)

Slumdog Millionaire (2015)

Kapo (2012)

Replay (2010)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Syte E Tu
Hookah
Asnjoni
Ma E Mira
Kujtime
Pasha Jeten
Kur Fol Zemra
Across The World
Come Around
Posh


Përkthime (20)


Artistë Të Ngjashëm:

Majk

Lyric Master

Mozzik

2Ton

Getinjo

Stresi

Ermal Fejzullahu

Ardian Bujupi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero


Tags: Capital T, Capital-T, Kapital T, Kapital-T, Trimi, Trim Ademi, 2High Records, Capitalt, Kapo

Capital T në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë