Më mbaj mend (për 1 muaj)

Chenoa - La Balanguera Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


La balanguera misteriosa com una aranya d'art subtil,Buida que buida sa filosa de nostra vida treu lo fil.

Com una parca be cavil·la, teixint la tela per dema. La balanguera fila, fila, la balanguera filara(2)

Girant l'ullada cap enrera, guaita les ombres de l'avior.I de la nova primavera sap on s'amaga la llavor.

Sap que la soca mes s'enfila, com mes endins pot arrelar.La balanguera fila, fila, la balanguera filara.(2)

De tradicions i d'esperances, tix la senyera pel jovent. Com qui fa un vel de noviances, amb cabelleres d'or i argent.

De la infantesa que s'enfila , de la vellura que se'n va.La balanguera fila, fila, la balanguera filara(2)


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/01/2007


Më Shumë Këngë Nga Chenoa:


Komente 0


Chenoa - La Balanguera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "La Balanguera".
3. Video është e këngës "La Balanguera", por nuk këndohet nga Chenoa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.