Më mbaj mend (për 1 muaj)

Claude Kelly
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Claude Kelly është këngëtar i huaj i njohur. Claude Kelly is a singer-songwriter. He attended Grace Church School, Riverdale Country School, and then Boston's Berklee College of Music from which he graduated with a degree in music business/management in 2002. He has written songs for Kelly Clarkson ("My Life Would Suck Without You"), Britney Spears ("Circus" from Circus and "Gasoline" from Femme Fatale) and the K-pop girl group Wonder Girls. Kelly has also written songs for Leona Lewis ("Forgive Me"), Whitney Houston and Fantasia Barrino.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet