Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cozman
  • Emri i Vërtetë:
  • Ylber Ahmetllari
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Gusht 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  794
Këndon kryesisht: hip-hop

Cozman është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Ylber Abdullahu dhe eshte simpatik dhe shume i pelqyer nga vajzat. Pas publikimit te bashkepunimit midis Cozman dhe kengetares sexy Tuna Sejdiu, u be publike edhe lidhja e tyre e dashurise. Ka jetuar per shume vite ne Londer dhe atje i kane vene edhe nofken “Cozman”. Prej disa vitesh, djaloshi nga Prishtina i eshte bashkuar grupit te hip hop-it “Babastars” dhe po shijon suksesin ne muzike, i cili sa vjen e po behet edhe me i madh. Lidhja me Tunen perfundoi dhe Cozman ka thene se karriera e tij sapo ka filluar dhe ka shume per ti dhene publikut.

Më datë 1 Dhjetor 2012, Cozman publikon videoklipin "We Doin This", në bashkëpunim me Agon Amiga & Skivi. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Babastars, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 19 Qershor 2013, Tuna publikon videoklipin "Fenix", në bashkëpunim me Cozman. Muzika e këngës u punua nga Getoar Selimi, teksti u shkrua nga Getoar Selimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Tuna u paraqit në këto festivale: SVFM 2014 (2014), Zhurma Show 2013 (2013).

Më datë 1 Nëntor 2014, Cozman publikon videoklipin "Shume I Smut", në bashkëpunim me Onat & Majk.

Më datë 30 Korrik 2015, Cozman publikon videoklipin "Holla", në bashkëpunim me Tuna. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, Cozman, Mozzik, teksti u shkrua nga Cozman, Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Cozman merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 5 Prill 2016, Cozman publikon videoklipin "Si Dje". Teksti u shkrua nga Getoar Selimi, Majk. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 8 Tetor 2016, Onat publikon videoklipin "Aviona", në bashkëpunim me Cozman. Teksti u shkrua nga Onat, Cozman. Për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 30 Dhjetor 2016, Skivi publikojnë videoklipin "Shoqnia", në bashkëpunim me Cozman & Petrit Nino.

Më datë 8 Maj 2017, Cozman publikon videoklipin "Yamborghini". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 30 Shtator 2017, Cozman publikon videoklipin "Ni Nat". Teksti u shkrua nga vetë Cozman.

Më datë 20 Nëntor 2017, Agon Amiga & Cozman publikojnë videoklipin "Shih Ti Kishe".

Më datë 20 Dhjetor 2017, Onat publikojnë videoklipin "Pronto", në bashkëpunim me Cozman & Agon Amiga.

Më datë 23 Mars 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Prej Tirone", në bashkëpunim me Cozman. Teksti u shkrua nga Cozman, Agon Amiga.

Më datë 15 Maj 2018, Bruno publikon videoklipin "Servile", në bashkëpunim me Onat & Cozman. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 18 Qershor 2018, Cozman publikon videoklipin "E Jemja", në bashkëpunim me Agon Amiga.

Më datë 12 Tetor 2018, Stealth publikon videoklipin "Gango", në bashkëpunim me Cozman & Vinz.

Më datë 2 Qershor 2019, Cozman publikon videoklipin "You Know Me". Kënga është produkt i Panda Music, gjersa për beati-in është kujdesur DjR Beatz. Vargje e tekstit, ashtu si në çdo këngë tjetër të tij, janë shkruar nga vet Cozman.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  SeadBaba    qlirche  

Komente

179

Ish-I dashuri i

Tunës

Anëtar i labelit

Babastars

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Cozman »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet