Më mbaj mend (për 1 muaj)


Crazy Girl - Jepi Gaz
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jepi Gaz".
3. Video është e këngës "Jepi Gaz", por nuk këndohet nga Crazy Girl.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Crazy Girl - Jepi Gaz  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  15

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2005

Komente

Asnjë Koment

01/09/2005

2005-08-31T23:00:00+00:00REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

Shikoni si eshte puna..cuna krazy erdhi prap
jepi gaz makines dhe motorrit sepse jam un lart..
jam un lart je ti larte gjithashtu nuk jemi par...
kemi vajza teper sexy do i vem zjarrin kte nat
do ta djegim si i thon
hec aty sna behet vone
do ta pim goten me fund
sepse nata po zbarkon..
po zbarkon njekohesisht edhe gjaku po velon...
ne nje cep xhaxhi polici me habi po na shikon..
na ndalon... ca kerkon
se nga pija jemi dras
e hapte dhe e mbyllte sikur te na kishte nplazh..
do te hash do te qash a kuptove ca te thashe??
hape kraun shpejt e shpejt
eshte banda me kallash
grupi pa kilometrazh
se tani jemi ne faz
1100 kubiksh
edhe gazin e mbajm draz..
nuk eshte aspak cudi se ne jemi ne estaz
dhe tani na u be von prandaj cuno jepi gaz

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

kemi Honda Kwasaki
shpejtesia eshte ne kulm
kemi Aprilia dhe Dukati
pra o burra cuna sulm
sepse gocat kan vesh takat
kenaqsia eshte e madhe
sidomos kur eshte Yamaha...
eshte me mire qe ta kuptosh
kur nje femer behet keq
prandaj jepi gaz me shum
sepse petllen ti ja heq..
sidomos kur ti doren ve te gazi
behet njesh me trupin tend ajo tamam si kamikaze
sepse jeta eshte e bukur po gjithmon mbetet nje gar
prandaj mbaje gazin draz qe te zesh vendin e par....
dikush thot qe nuk ja vlen
po dhe kto jan fjal te kota
bota eshte me e bukur kur ti gjendesh mbi dy rrota...
ne gjith rruget e shqiperis
tani cunat japin gas
kan dhe gocat bashke me vete
edhe fare nuk ju plas
duke mos ven veshin fare
edhe fjalve te mamas
se tani ka ardh momenti qe te gjith i japin gas

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz

jepni gas jepni gas cuna na pelqeeen
me motorra shum lluksos di qe ju ua ndjen
kush thot jo genjen
dhe kush thot po ja vlen
prandaj cuna jepni gas ne gocave na pelqen

REF. 2x:
Jepi gaz jepi gaz jepi jepi gaz
sepse nata u be dit cuno dhe un fare nuk vras
se kur jemi ne te dy edhe nata na jep shkaze
prandaj cuno ti tani jepi jepi gaz


Ky tekst u dërgua nga Drift King
Më Shumë Këngë Nga Crazy Girl:


Komente mbi këtë këngë