Dafina Rexhepi

Dafina Rexhepi: Blerim Destani Më Bindi Të Bëhem Këngëtare

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[08-01-2013]
Dafina Rexhepi eshte nje kengetare e re 20 vjecare, qe jeton ne Gjermani dhe qe mori famen ne tregun shqiptar me dy kenget e saja "Delicious" dhe "Ti mi then kufijte". Eshte nje vajze mjaft e talentuar qe synon me cdo kusht te perfundoj arsimin e larte ne kanto. Ka nje album pas vetes dhe se fundmi lancoi edhe videoklipin e saj me te ri "Tash".

E vecante ne paraqitje te saj, zakonisht nen perkujdesjen e stilistes Flutura Dedinja, nuk eksperimenton me dukje te egzagjeruara, sidomos kur vjen tek floket e mrekullueshem, qe i ka forte gjan, ndersa kujdeset qe ne skene te duket sa me profesionale.

Por si u be qe kjo vajze e lindur dhe rritur ne Gjermani, te marre hapin e pare te rendesishem t'i futet skenes muzikore shqiptare, tregon vet ajo:

"Ka qene pikerisht Blerim Destani ai qe me bindi te beja dicka per popullin tim dhe me motivoi qe te arrija ketu ku jam", ka treguar Dafina per revisten "Paloma", ndersa ka falenderuar Genc Prelvukajn qe e ka perkrahur rreth gjithckaje qe ajo kishte nevoje per industrine e muzikes.

Mesohet se Dafina eshte duke punuar ne nje projekt gjigant me muzicientet ne Gjermani, qe do behet publike ne muajt qe vijojne.
 (Albavipnews)

Dafina Rexhepi: Blerim Destani Më Bindi Të Bëhem Këngëtare


Komente 0