A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dafina Rexhepi
  • Origin:
  • Gjermani 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 25
  • Birthday:
  • 7 July 1993
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  160
Music genres: Pop

Dafina Rexhepi is a popular singer. Dafina Rexhepi eshte lindur në Gjermani ku edhe është rritur. Ka hyrë në botën e muzikës Shqiptare si person që premton shumë për karrierë dhe për shkak të stilit të saj të veçantë ka arritur të ketë sukses me të gjitha projektet e publikuara. Është përfolur shumë se po merrte si model këngëtaren tashmë shumë të suksesshme Dafina Zeqiri por një gjë të tillë Dafina Rexhepi e ka mohuar duke thënë se ka një stil të veçantë dhe se është shumë ndryshe prej të tjerëve. Genc Prelvukaj ishte edhe menaxheri i saj dhe e kishte ndihmuar të hynte në skenën muzikore, por Dafina vendos që menaxhimin t'ia dorzojë të dashurit të saj për të cilin edhe pse nuk flet shumë dhe nuk e ka bërë ndonjëherë publike dihet se është një djalosh nga qyteti I Lipjanit me të cilin Dafina është njohuar në një koncert në Kosovë. Lidhja e tyre duket të jetë stabile pavarsisht që Dafina shumicën e kohës e kalon në Gjermani.

Më datë 27 Korrik 2010, Dafina Rexhepi publikon videoklipin "Ti Mi Then Kufinjte", në bashkëpunim me Etno Engjujt (etnon). Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në Maj 2011, Dafina Rexhepi merr pjesë në VFM 2011 me këngën "Delicius", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Në Dhjetor 2010, Dafina Rexhepi merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Delicius", në bashkëpunim me Mc Kresha.

Në vitin 2010, Dafina Rexhepi publikon albumin e parë "Dafiniest", që përmbante gjithsej 11 këngë.

Më datë 1 Shtator 2012, Dafina Rexhepi publikon videoklipin "Party & Bullshit", në bashkëpunim me KAOS. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Me këtë këngë, Dafina Rexhepi u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), VFM 2012 (2012).

Më datë 27 Nëntor 2012, Dafina Rexhepi publikon videoklipin "Tash". Videoklipi u prodhua nga Asha. Kënga ishte realizuar më herët, por Dafina vendosi ta publikonte për festën e flamurit sepse sipas Dafinës ishte ky momenti i duhur.

Më datë 24 Qershor 2017, Dafina Rexhepi publikon videoklipin "Boi". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, Lyrical Son, teksti u shkrua nga Lyrical Son, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 1 Shtator 2017, Dafina Rexhepi publikon videoklipin "Gimme Ur Love".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Adriatik90    saramk    domenika    vesuthka    stafi  

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Dafina Rexhepi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019