Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daja Do - Vrasja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

verse 1 : daja-do

eshte nje plumb qe te del
dhe ne trup qe te hyn
nje hekur i vogel qe ethet po ti shtin
qe te ben ne moment me qa e me mendu,per kohet me te mira qe ne jet i ke kalu,
te kujtohet familja
dhe ajo qe shum e don
dhe ti pa dije'e pa prit
pas ne boten tjeter shkon
eshte nje vrasje e thjesht
qe njeriu e peson
plumbat mi harxhon
dhe gezimin po am shton

si 15 vjecar po kujtoj per her te par
shoqen time me t'ngusht
po e le , e bej ne bar
e cila po mendon per femijen se si baba do t'rritet
dhe nena me an te kohes per para do t'shitet
me i ble dicka femijes jo si pritet
qe djali i vogel mos ti thot
nen po merzitem
a ka njeri vall qe jeton pa hidherime
a ka njeri vall qe dita dites sheh gezime
ehhh po jeton por e di
se keshtu me nuk shkon
pra vetem rin dhe hesht
i distancuar nga e verteta
i mbyllur ne shpi se i esht merzit edhe vet jeta vet jeta

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

verse 2 : daja-do

nuk e di edhe vet
perse keshtu un po jetoj
nga krimet e mia
smund t'largoj ato i shtoj
e kam njer deshir te nxeht
qe t'jetoj sikur ti
por haroje
ate e kam vetem fantazi
ndoshta nje dit do te behem
nje prind shum i mir
qe ta ris edhe femijen ti me deshir
edhe nese dot arij ate
qe tash po e them
se di vall pran femijes tim a do te jem
se ashtu
ashtu sic po jetoj ashtu jetoj
se ta shtin plumbin mbrenda
dhe me von te harojn
por dije se aj bab ka lan nje femi
i cili prej i vogel mendon
te imitoj mafi
pra je ti pa bab
se din se ku e ka armikun
malli per hakmarje
i ka mbetur i pa fikur
armiku kec pa dije
e ai se din cfar ndodh
mendon cfar do t'ben
e pa gjum eshte lodh
mundohet ti flas
se nga kjo bot
se nga kjo bot jam i hekur
un me shpirt jetoj
se em trup jam i vdekur

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

verse 3 : daja-do

femija rritet behet 20 vjecar
behet sikur dikush ka qen me par
dikush qe em par e thirshin DON
emer te cilin asnjeher se haron
dhe mendon se si te tjerve tu hakmeret
ata qe baben ja vran
jetojn dita dites dehen
jetojn gezojn me ate
qe cka kan bere me par
me vrasjen e babes
qe e njihte bota e ter
se kishte respekt per djal e per femer
pervecse ata te cilet
kishin deshir te behen me emer
me nje emer qe mendojn te arijn
ate qe kisha,i kisha te gjith
e skisha sen qe skisha
i persosur jo se nuk ka njeri pa gabim
dhe po me vjen shum keq
per ate femij qe kam len jetim
tash po e shkruaj kete leter
per ate femij qe kam
qe me von le te hakmeret
se n'ket bot me nuk jam..

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot


Ky tekst u dërgua nga Dibrani-rebbelDaja Do
Publikimi: 05/04/2008


Daja Do - Vrasja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vrasja".
3. Video është e këngës "Vrasja", por nuk këndohet nga Daja Do.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daja Do:


Komente 0