Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daja Do - Mc Aftesi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Zonja dhe zotërinjë
ju lutem mbani pak qetsi !!
u rykthy BABA I RAP-it
DAJA DO përsëri.
KRRRRAAAAAUUUUU --
zëri im njësoj si vetëtima.
Nga rima ime dridhet e tërë Prishtina.
kape kalle thithe e ngrej 3 tyma
e mos e nxir prej gojes sa te thahet pshtyma
ju kam then gjithmon mikrofonin e dhunoje
E deri në mëngjes ju premtoj s'do ndaloj.
edhe një herë në mikrofon më I miri
BASHK ME DJ SAMURAJ PERMBI
Jam MC me energji ultra-sonike
u myte tu fol per mu e un loj koce me motren tande simpatike
Dëgjohem në STEREO e asnjëherë në MONO
Me rimat e mia të operoj njësoj si Dr. NONO.
Më I kërkuar jam se këngët e SANTANËS
Vokal më të këndëshëm edhe se të ERZANËS
E prej në PERU e deri në QAFË TË THANËS
Sejcilin MC unë e çoj drejtë në pidh të nanës.
Kam vargje më të mira se Pjetër Bogdani
I rrezikshëm jam sikur Harry Callahan -- i
Fluturoj me rima sikur Peter Pan -- i
E nuk këndoj sikur Miranda Hashani.
Kam shkathtësi sikkur të Komandant Lleshit
Rima ime ta plasë timpanin e veshit.
Stili im jo nuk gdhendet me limë
Kur jam në mikrofon ti bërtet "NDIHMË"
E mandej pendohesh sikur ELIZA HOXHA
Vaji yt dëgjohet PREJ TE PAPA E DERRI TE HOXHA
Kur jam në mikrofon unë prej si me shpata
U rritë kamata nuk ka me tata-mata.
i im a gangsta nuk veshi kravata
i dua femrat e gjata
e me cicat e mdhaja
Nga rima ime ty të plasë hipotalamusi
Shpoj me vargje si me gjilpërë kaktusi
Une jam pith same e ti je shum i ligt
Se ti perbijë rimat lehtë sikurse frappe.
Bëj evolucion sikur Charles DARËIN -- i
Strategi më I aftë edhe se Sadam HUSSEIN -- i
Overdozë me rima sikur 20gr fiks
Do të mbes legjendë sikur MALCOM -- X
Atraksion shekullorë jam në këtë botë
E pa mua kjo botë do të jetë e kotë
une jam rit tu ngu 2 pac eminemin
e ti msove ca o repi kur doli t paine
besoj se e dini per cka flas e per cka e kam fjalen
mere mikrofonin fute nbyth se sta lej me radhen


Ky tekst u dërgua nga BesiDaja Do
Publikimi: 06/03/2011


Daja Do - Mc Aftesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mc Aftesi".
3. Video është e këngës "Mc Aftesi", por nuk këndohet nga Daja Do.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daja Do:


Komente 0