Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daja Do - Politika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Politika".
3. Video është e këngës "Politika", por nuk këndohet nga Daja Do.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Daja Do - Politika Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/03/2013

2013-03-16T00:08:15+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Politika" kënduar nga Daja Do.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Milaim Mezini. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Politika esht nje shtrig
Ta man jeten bardh e zi
Her me lule her me thera
Mos ta qit Zoti ka dera

Esht e zez sikur timi
Esht e ftoft sikur dimri
Ma i nxet se uji i valt
Politika t'kall me flak

Aty ku esht politika
Aty esht matematika
Me fjalt te emlta e ithta
Me durt te pastra her te pista

Aty jet fjala pa than
Aty jet buka pa ngrene
Aty munet shum me dit
O per kurgjo mos me habit

Kush ka pare flet ma mir
Me pas forcen flet ma shlir
Dikush mir e shfrytzon
As gjilpana se si pshton

Politika rren si moti
E fiton kush esht ma i zoti
Aj qe din mir noton
Aj qe sdin ma fell sharron

Politika shkon Von Von
Para tmyt se niher t'pshton
Ma per para ta jep thiken
Se ni her ta jep karriken

Poltik me u kon budall
Para botes bahesh prall
E me pas fitin e man
O bjen dynjaja me ty vlla

Politika 10 drejtsia
Aty shkojn si Ujku e Dhia
Her me fakte her cilia
Her me brryla her me dredhia

E me i shkue gjithkujt per qefi
Bohet bota si rreh defi
Kerkun pun ma t;kqi nuk ka
Ooo Qite voten more vlla

Kjo shkon per ata Politikant :...
N'amerik angli gjermani itali:...
Ku po di une Kjo Diss ::...
Per krej politikant 4ant e botes::...Më Shumë Këngë Nga Daja Do:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë