Dardan Gjinolli
Dardan Gjinolli
Dardan Gjinolli
  • Vendlindja:
  • Gjilan
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Janar 1984
  • Horoskopi:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Dardan Gjinolli është këngëtar i njohur. Dardan Gjinolli, vokalisti i njohur i grupit “Machiato Band” ka vendosur të debutojë si solo artist duke shpallur edhe ndarjen “de fakto” me “Machiato Band”. Aktualisht jashta këndimit, eshte ligjerues ne Universitetin e Prishtines po ashtu edhe ne Universitetin e Pejes. Është saksofonisti i pare i magjistruar ne Shqiptari. Ka koncertuar nëpër shume vende te botës si Usa po ashtu edhe në Eu. Ështe duke vijuar doktoraturen ne Sofia te Bulgaris. Po ashtu eshte udheheqes i seksionit te saksonave ne Forcën e sigurisë së Kosovës, ku eshte pjes që nga viti 2003. Në skenën e estrades muzikore është që nga viti 2004, ku të gjitha këngët e Machiato Bandit këngë autorë eshte vet Dardani.

Më datë 5 Korrik 2018, Dardan Gjinolli publikon videoklipin "Pse Ike". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga vetë Dardan Gjinolli, por muzika është realizuar me ndihmën e Hekuran Krasniqin. Kënga ka një tekst mjaft të ndjeshëm, dhe kryesisht u është dedikuar mërgimtareve.

Më datë 11 Gusht 2018, Hekurani publikon videoklipin "Jam Merzit", në bashkëpunim me Dardan Gjinolli.

Më datë 16 Shtator 2018, Dardan Gjinolli publikon videoklipin "Dhimbje". Teksti u shkrua nga Chipsi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 16 Nëntor 2018, Dardan Gjinolli publikon videoklipin "Eja". Hekuran Krasniqi qëndron prapa kësaj kënge, të cilës ia ka bërë muzikën dhe ia shkruar tekstin. Natyrisht, për instrumentalin me saksofon është kujdesur vetë Dardani.

Më datë 18 Dhjetor 2018, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Qyteti I Heshtur", në bashkëpunim me Dardani & Eltonin dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës.

Më datë 3 Shkurt 2019, Labinot Rexha & Dardan Gjinolli publikojnë videoklipin "Ajo".

Më datë 19 Korrik 2019, Hekurani publikon videoklipin "Fshehurazi Kam Qa", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 18 Shtator 2019, Hekurani publikon videoklipin "Mos E Le", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 25 Shkurt 2020, Hekurani publikon videoklipin "Dashni E Vjeter", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 29 Qershor 2020, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Bukuroshe Sy Kaltroshe", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 4 Gusht 2020, Hekurani publikon videoklipin "E Dua", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 21 Tetor 2020, Hekurani publikon videoklipin "E Kan Martu Pa Deshiru", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika e këngës u punua nga Dardan Gjinolli, ndërsa teksti u shkrua nga Hekuran Krasniqi & Dardan Gjinolli. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 9 Mars 2021, Dardan Gjinolli publikon videoklipin "Motra Per Vella", në bashkëpunim me Vjosa Eminin. Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 17 Qershor 2021, Kengetare Te Ndryshem publikojnë videoklipin "Nata E Qefit Ne Prizren". Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi, ndërsa teksti u shkrua nga Ismet Bexheti & Hekuran Krasniqi.

Më datë 6 Qershor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Per Ty I Jap Krejt", në bashkëpunim me Dardan Gjinolli & Elton Nezirin.

Më datë 21 Korrik 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Fustani 2023", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0