Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Dea Krusha - Mësuesja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Ylberi 2009"Mësuesja" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Dea Krusha.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Dea Krusha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Alea. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Cila lule me e bukur
E mban emrin tend
Kush eshte prindi i dyte
Qe te ne ze vend

Pas mesime tua
Edhe e ardhmja jone
Ti je mesuese
Qe rrugen na ndriçon
Ref
[TI qe kurr s'u ndale
Si nje ciceron
Prandaj ne te duam
Dhe te adhurojm

Ti qe çdo dite neve
Neve na kushton
Je mesuesja me e mire
Ti ne shkollen tone

Prandaj ne te duam 2×
Dhe te adhurojme
Je mesuesja me e mire
Ti ne shkollen tone]]]]]]]]]]

SA SHPEJT KOHA IKEN
GJENERATAT ECIN
EDHE NE SI TE TJERET
DUHET PERSHENDESIM

KISHIM DHE SHUME PAK
QE TE KISHIM TY
NA PASUROVE MENDJEN
ME SHUME DITURI

REF.
TI QE KURR SU NDALE...
...Më Shumë Këngë Nga Dea Krusha:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet