TEKSTESHQIP

Denada Bare
Me Frymen Tende
Lyrics

(Te lutem me ndihmo ti zemra ime)
(sa here qe vetem jam)
(dua te ndjej frymen tende)
(dhe pse nuk te kam)

Heshtur te them pa fjale
ne mengjes naten e mire
sikur ta dije, sikur ta dije
kuptimi im je ti
veshtrimin diku kaloj
per nje cast ku jam se di
imazhe krijoj dhe nuk e besoj
kuptimi im je ti

Mundohem te gjej pak force
vetja ime me zhgenjen
sikur ta dije, sikur ta dije
Denada sa te ndjen

Nje cigare e ndez per ty
nje gote vere me fund per ne
nuk te kam ty, ty shija ime
dashuri ku je

(refreni)(2x)
Te lutem me ndihmo ti zemra ime
sa here qe vetem jam
dua te ndjej frymen tende
dhe pse nuk te kam.
Dua te kem vetem te me thuash
jemi vetem ne te dy
dhe nese do nga mua kohen ta ktheja pas
do te doja vetem ty

Heshtur te them pa fjale
ne mengjes naten e mire
sikur ta dije, sikur ta dije
kuptimi im je ti

Mundohem te gjej pak force
vetja ime me zhgenjen
sikur ta dije, sikur ta dije
Denada sa te ndjen

(refreni)(4x)
Te lutem me ndihmo ti zemra ime
sa here qe vetem jam
dua te ndjej frymen tende
dhe pse nuk te kam.
Dua te kem vetem te me thuash
jemi vetem ne te dy
dhe nese do nga mua kohen ta ktheja pas
do te doja vetem ty

DËRGOI:
INFO
Për melodinë dhe për orkestrimin punoi Flori Mumajesi, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga vetë artistja.