Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denis Bonjaku
  • Vendlindja:
  • San Severino 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Denis Bonjaku është këngëtar. Ai është një fëmijë shumë aktiv dhe i apasionuar pas botës së artit. Dy herë nënkampion ndërkombëtar i kërcimit karaibik, ai e projekton të ardhmen e tij si një showman i sukseshëm. Muzika qëndron në majën më të lartë të pasioneve të tij, arsye pse zgjodhi të marrë pjesë në ‘The Voice Kids’. Prindërit e tij tregojnë që ai ka shfaqur interes për muzikën që në fëmijërinë e hershme, ku e përzgjidhte atë përpara lodrave. Aktualisht, përveç shkollës ai ndjek dhe leksione në akademinë e muzikës.

Në vitin 2018, Denis Bonjaku shpallet fitues në Voice Kids Albania.

Më datë 25 Nëntor 2018, Denis Bonjaku publikon videoklipin "Ti Je Ajo". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj, ndërsa teksti u shkrua nga Pandi Laço. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Fitues i

The Voice Of Albania

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist