Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Dashurie


Rregullat E Dashuris

une dashuroj dhe nuk lendoj
une kujtoj dhe nuk harroj
une duroj dhe shpresoj
une vuaj por kurr nuk tradhtoj

dashuria te djeg pa pas zjarr
ajo te vret por nuk sheh varr
ajo te mbyt pa oqean
ajo te plak pa qen i burgosur
ajo te tret pa qen i varrosur
ne fillim te jep pak shprese
pastaj te mbyt me te vertete

- Poezi nga Diell Rushiti


- U dërgua nga erdoniti -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim