Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nentori

Erdhi edhe kjo dite
Qe shume e kemi prite
Erdhi 28Nentori
Dita e pavarsise.

Erdhi edhe kjo date
Shume e nderuar
kete date e festojne
te gjithe njerzit e bekuar

eshte dite e veqante
poashtu edhe e nderuar

kjo eshte dita e veqante
28 nentori
ku lindi adem jashari
qe ra per liri

flamurin ne dore
mbante ismail qemali
trimat broherasin
lirin qe na fali

kjo date eshte ndryshe
poashtu e veqant
kjo date eshte 28 nentori
ku shpall shqiperia pavarsin e vet

kjo eshte e vertet
dhe shume e drejt
ne kete dite
shqiperia shpall pavarsin e vet

kjo dite eshte e veqante
poashtu e nderuar
por mos harroni
se kjo dite eshte edhe e bekuar

- Poezi nga Djellza Ibraj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Djellza Ibraj


Komente 0