Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Bushi - Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

ref.....(x2)
se boten e shikoj e shikoj me tyy
se je per mua zemer drita per keta syyy
a ma beso pa ty nuk kam jet
te dua te dua
e vetmja e vertet...
ej
sa cudi shpesh pa frym e gjej veten
arsyja je ti
zemra ime ma shton jeten
ta them te verteten se kam besu qe kam per te ndjer per ty
o je e omel ma kishe bo 8 me 2
besom ca flas nuk e them per me dal poet
dalin pa i mendu
shpirti i nxjerr vet
je pjes e jetes time qe s'mund e harroj
e kalumja e tashmja e ardhmja
qe adhuroj
o je e vetmja per mu eeej a e kupton
je faqja e historis teme librin ma ploteson
nuk te zevendeson kerkush
ska vend me ty u mush
je ajo qe kom prit
nuk egziston tjeter kush
per mue nuk ka rendesi
jo ma e mira ti me kon
fjalen te dua
vetem per ty un e kom
me ty jam i vertet nuk muj me i pas dy fytyra
me ta shpreh ca ndjej per ty
kjo eshte e jemja menyra
ref.....(x2)
se boten e shikoj e shikoj me tyy
se je per mua zemer drita per keta syyy
a ma beso pa ty nuk kam jet
te dua te dua
e vetmja e vertet
pj 2
zemra nuk don dhe nese buza jeme don me t'rrejt
gjumi s'me merr pa mendu per ty s'muj me flejt
kallxom moj cik ca me ke bo????
spo kuptoj joooo
a moj moj kete love songs ty ta dedikoj
buza jote vogel mu me cmend ket besoma
ca kom per ty
e kupton hajde ne sy lexoma
nuk kam ndryshue prap i njejti jam qe jam kon

rrugac banal po per ty shpirtin kisha dhon
me ke bo per vete nuk e di se si as vet jooo
vetem e di qe ti je per mu ket pooo
nuk ka me fantazi te bukur qe behet reale
se puthja jote e pa fajshme teper natyrale
e din ca ma don zemra ti me kupton une nuk flas
tan jeten te kisha ardh mrapa me kishe ardh per mas
emri jot omel me tingllon mu ke bo si melodi
ca do qe te bohet
dije ne zemer te ka ty.........
ref.....(x2)
se boten e shikoj e shikoj me tyy
se je per mua zemer drita per keta syyy
a ma beso pa ty nuk kam jet
te dua te dua
e vetmja e vertet (x4)


Ky tekst u dërgua nga  MarioDon Bushi
Publikimi: 18/07/2010


Don Bushi - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Don Bushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0