Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Amarga Vida

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amarga Vida".
3. Video është e këngës "Amarga Vida", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Amarga Vida  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Amarga vida
Tu que me has maltratao tanto
Yo que te he pagao tan caro
A mi me quiere hacer llorar
Y no, y no, y no, y no, y no...

Amarga vida
Tu que me has maltratao tanto
Yo que te he pagao con llanto
A mi me quiere hacer llorar
Y no, y no, y no, y no, y no...

Amiga me tuve que parar debajo de la sombra a ver
Lo que es tener o no tener
Lo que es ganar y perder
Lo que es matarse los amigos por poder a mi vida
A mi
Que te he demostrao de que estoy hecho
Y que le puesto el pecho a todo lo que me has soltao
A mi, ami no vida
A mi me das cosas lindas
A mi me das cariño
A mi me das a mis niños
A mi me das a mi isla
A mi me das Puerto Rico

Bueno ami no me vengas con cuentos
Ni con sueños violentos que yo soy negro
Puesto pa lo mio,
Orgulloso de mi caserio y de quien soy
Por eso estoy donde estoy.

Amarga vida
Tu que me has maltratao tanto
Yo que te he pagao con llanto
A mi tu no me va a matar
Y no, y no, y no, y no, y no...

Amarga vida
Tu que me has hecho tanto daño
Yo que te he pagao con llanto
A mi me quieres tu matar
Y no, y no, y no...

A mi que he corrio por toas las calles de este caserio.
Cuantos locos se han metio,
A tratar de hacerse dueños de lo mio.
Tu tas loca vida, a mi no.


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet