Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Dale Don Sandunga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dale Don Sandunga".
3. Video është e këngës "Dale Don Sandunga", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Dale Don Sandunga  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Hace antesala a "Los Bandoleros"...
El mas valioso...
Don...
El único que puso las reglas...
(MVP!)

Dijeron, dale Don...
Entretenlas, que bailen, pon dembow
Pa' que ellas solas se suelten
Pa' que con esta se alboroten los gangsters
Pa' que las gatas finas suelten la perse
Dale Don...
Entretenlas, que bailen, pon dembow
Pa' que ellas solas se suelten
Pa' que con esta se alboroten los gangsters
Pa' que las gatas finas suelten la perse

Dale Don, sandunga
No se que pasa cuando el negro les canta
Que la chamaca blanca se quita la blusa
Y a las negritas el negrito les encanta
Dale Don...
Dale Don, sandunga
No se que pasa cuando el negro les canta
Que la chamaca blanca se quita la blusa
Y a las negritas el negrito les encanta
Dale Don...

Esta la baila hasta el sambo
Se les cae to' cuando Eliel monta el mambo
Que lo que tu quieres ver mas, si me lambo
Les activo el comando, pa' echarle fango
Y me guillo, la gata se la cepillo
Al que se lamba lo pillo
Pero corillo, vamo'a seguirlo afueguillo
Saquen más botellas, picheen que yo los pillo
En la lenta, se les soltó el rey de ventas
Pa', pa' que te picas si tu gata es la que tienta
Alerta, ninguno de ustedes me amedrenta
Yo soy Don, el que la disco revienta

Dijeron, dale Don...
Entretenlas, que bailen, pon dembow
Pa' que ellas solas se suelten
Pa' que con esta se alboroten los gangsters
Pa' que las gatas finas suelten la perse
Dale Don...
Entretenlas, que bailen, pon dembow
Pa' que ellas solas se suelten
Pa' que con esta se alboroten los gangsters
Pa' que las gatas finas suelten la perse

Dale Don, sandunga
No se que pasa cuando el negro les canta
Que la chamaca blanca se quita la blusa
Y a las negritas el negrito les encanta
Dale Don...
Dale Don, sandunga
No se que pasa cuando el negro les canta
Que la chamaca blanca se quita la blusa
Y a las negritas el negrito les encanta
Dale Don...

Dale, móntala, potro
Que si no te le montas tú, papa, se le monta otro
Se soltaron los bandoleros, pai, que alboroto
Tápale el roto, prendan las motos
Ay dale, móntala, negro
Que si no te le montas tú, papa se le monta un blanco
Que saquen mas botellas pa' que bajen el taco
Échala al saco, se la llevo el caco

Dijeron, dale Don...
Entretenlas, que bailen, pon dembow
Pa' que ellas solas se suelten
Pa' que con esta se alboroten los gangsters
Pa' que las gatas finas suelten la perse
Dale Don...
Entretenlas, que bailen, pon dembow
Pa' que ellas solas se suelten
Pa' que con esta se alboroten los gangsters
Pa' que las gatas finas suelten la perse

Dale Don, sandunga
No se que pasa cuando el negro les canta
Que la chamaca blanca se quita la blusa
Y a las negritas el negrito les encanta
Dale Don...
Dale Don, sandunga
No se que pasa cuando el negro les canta
Que la chamaca blanca se quita la blusa
Y a las negritas el negrito les encanta
Dale Don...

Don!
El bandolero!
Gocho!
MVP!


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet