Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

I Humbur Ne Jeten Time

ti asnjehere se kupton se cfare humba une
ti mendon se une e jetoj jeten e lumtur
e une digjem nga brenda
ty te shoh pas hijes sime
ndizu zjarr
me mendimet e mija jam e humbur
hedh lule rroba shamija
dhe mbes si nje lakuriq i varfer
une humba dashurine e prinderve
dashurine e shoqerise
e tani
une nuk do ta jetoj jeten me
me keto dhimbje

- poezi nga Doruntina Behluli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet