Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Drita Musliu - 24 Pashallare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "24 Pashallare".
3. Video është e këngës "24 Pashallare", por nuk këndohet nga Drita Musliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Drita Musliu - 24 Pashallare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

24/09/2013

2013-09-24T22:06:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "24 Pashallare" kënduar nga Drita Musliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rizah Bllaca - 24 Pashallare

Njizet e katër pashallarë
O në Janinë o djal von e ranë

O në Janinë o djal von e ranë
Zaptun Shkodër Elbasan

Zaptun Shkodër Elbasan
Çke Vasilkë ti që po kanë

Çke Vasilkë ti që po kanë
Na e kemi kyç kalanë

Na e kemi kyç kalanë
Kem n'Berat more dy asllana

O N'Berat kemi more dy asllana
Kem Salihin me gjithë Miftar

Kem Salihin me gjithë Miftar
S'na i kanë shokët n'tanë shyptar e

S'na i kanë shokët n'tanë shyptar e
Mos m' i fal pashë çato fjalë

Ata në kofshin o zog jetimi
Ishalla i pret sulltan Selimi
Ata n' kofshin o more medet zog çifuti
Kta i pren Sulltan Mahmuti

Sulltan Mahmudi mbret i ri e
I çet topat Mahmudi e

Na i çet topat o Mahmudi e
Bani pashën djalo fermanli

Mustafë pasha binishgatë
Kah po i çon çato bajrakë
Po ja çojna kullës Gatë
O do t'ja kallim o kulmin flakë

O do t'ja kallim medet o kulmin flakë
Deri t'i pikin strehët gjak e

Ty po të thonë o Demë Alia
Me hyxhym po të shkon xhemia

Me hyxhym more po të shkon xhemia
N’ qafë të paçin zebenia

N’qafë të paçin more zebenia
Kemi ymytin te Perëndia

Mori kulla në breg të gjolit
Karshillak more po ja çon Stambollit
Mori kulla n’shpat të detit
Karshillak more po ja çon Dovletit

Çka kalaja qi po dridhet
Ali pasha djalo nuk po lidhet
Çka kalaja bumbullon e
Ali Pasha djalo po lufton

Lum kalaja kënd ka mrena
Ali Pashën me shtatë zemra
Kush na i sillet rreth beden e
Ali Pasha prej Tepelen e

Ali Pasha nga Tepelena
E kish atin plot sylejbena
Ali Pasha more medet o burrë në apanga
Po lufton ma mirë se Zana

Qamili I Vogel - 24 Pashallare

Njëzet e katër djalo pashallare
Se n'Janinë o more vajtën rane
Se n'Janinë o more vajtën rane

Zaptun Shkodrën djalo Elbasane
Çke Vasilko o more që po kane
Çke Vasilko o more që po kane

Çke Vasilko o mori që po kane
Se ne e kena more o kalane
Se ne e kena more o kalane

Kjo kalaja djalo në breg të gjolit
Karshillik more po na i ban Stambollit
Karshillik more po na i ban Stambollit

Kjo Kalaja djalo n'Tebetena
Shumë Asllanat more i ka mbrenda
Shumë Asllanat more i ka mbrenda

Lum Kalaja djalo kën ka mbrenda
Ali Pashën more me shtat zemra
Ali Pashën more me shtat zemra

Çka Kalaja djalo që po dridhet
Ali Pasha more nuk po lidhet
Ali Pasha more nuk po lidhet.
Më Shumë Këngë Nga Drita Musliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë