Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dritoni - E Dashur  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/10/2012

2012-10-02T15:49:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Dashur" kënduar nga Dritoni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dritoni i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fati Sinani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

e dashur me je largu
nuk besoj se m'ke harru
cdo nate e mallkoj vetveten
se pa ty se dua jeten

m'erdh shume keq mu per vetveten
se ajo ma helmoj jeten
shpres per jeten une me nuk kam
kur dashnoren se kam prane (ref 2x)

kthehu kthehu dashuri
kshu gjithmone s'rrihet ne vetmi
eja ktheu perseri
te jetojme sa jemi t'ri

m'erdh shume keq mu per vetveten
se ajo ma helmoj jeten
shpres per jeten une me nuk kam
kur dashnoren se kam prane (ref 2x)

sa e rande qenka shoqnia
me te ndal nga dashuria
kthehu t'lutem shpirti im
pa ty jeta s'ka kuptim

m'erdh shume keq mu per vetveten
se ajo ma helmoj jeten
shpres per jeten une me nuk kam
kur dashnoren se kam prane (ref 2x)Më Shumë Këngë Nga Driton Obertinca:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet