A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Durim Gashi

Kalimtar I Rastit ➡ Occasional Passer

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Albion Gashi


Kalimtar I Rastit

Nuk e kisha pritur
Si rrufeja m'kane goditur
Fjalët se don me u ndaaa.
Sa shume jam merzitur
Une jam i papergaditur
Une nuk di me jetu pa t'pa
E une kurrë, kurrë se kam besu
Se vjen dita ti nga unë me u largu.

Oo qfarë qëllimesh pate?
Pse më erdhe natë pas nate?
Paske ardhë veq për tu ndarë,
M'paske puthur për t'më vrarë.

Oo qfarë qëllimesh pate?
Kur më vije natë pas nate,
Paska qenë veq lojë basti,
Paskam qenë lodër qasti,
Paskam qenë për ty
KALIMTAR I RASTIT.

Nuk e kisha pritur
Si rrufeja m'kane goditur
Fjalëëët se don me u ndaaa.
Sa shume jam merzitur
Une jam i papergaditur
Une nuk di me jetu pa t'pa
E une kurrë, kurrë se kam besu
Se vjen dita ti nga unë me u largu.

Oo qfarë qëllimesh pate?
Pse më erdhe natë pas nate?
Paske ardhë veq për tu ndarë,
M'paske puthur për t'më vrarë.

Oo qfarë qëllimesh pate?
Kur më vije natë pas nate,
Paska qenë veq lojë basti,
Paskam qenë lodër qasti,
Paskam qenë për ty
KALIMTAR I RASTIT.


Occasional Passer

I did not expect it
As the lightning struck me
The words you wanted me to split.
How much I'm bored
I'm unprocessed
I do not know how to live without you
I never, never believe
The day you come from me is far away.

What were your goals?
Why did you come over night after night?
They come separately to share,
Then kiss to kill me.

What were your goals?
When you came in the night after night,
It was just a game of bass,
I was a toy quarrel,
I have been for you
OCCASIONAL PASSER.

I did not expect it
As the lightning struck me
The words you wanted me to split.
How much I'm bored
I'm unprocessed
I do not know how to live without you
I never, never believe
The day you come from me is far away.

What were your goals?
Why did you come over night after night?
They come separately to share,
Then kiss to kill me.

What were your goals?
When you came in the night after night,
It was just a game of bass,
I was a toy quarrel,
I have been for you
OCCASIONAL PASSER.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018