Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Atdhe

atdhe esht dhibje eshte dhibje nje prill i pikuluar
atdhe eshte vendi im e mban dhe te mban ty ne shpirt
esht buka e uritu te ik nga duart dot nuk te gop
enderr ankth e shpres e siklituar me syte ne erresir vet vetm korkome

- poezi nga Edlira Vishi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  24


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet