Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Jetë Nën Rrënoja

Ka dhe jetë nën rrënoja,
Po do ta vërtetoj.
Kur ti ike pa lënë gjurmë,
Unë luftova si heronjtë.
.
Ja ku jam,përpara teje,
Si statujë në ar e larë,
Ti më sheh me dyshim,
Sikur fantazëm ke parë.,

Pështyma t'u tha në buzë,
Sa dhe emrin tënd harrove,
Që ringjallen të vdekurit,
Askund se dëgjove?

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0