Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Ata Njerëz Nuk I Harroj Kurrë

Unë ata njerëz I vlerësoj shumë...
ata,që rrinë zgjuar kur të tjerët flenë gjumë...
ata,me një fytyrë që nuk veshin tjetër...
sepse janë tamam si një verë e vjetër!!!

Ata,që për të tjerët shpirti ju dhëmb...
ata,qē nuk thyhen por janë si një shkëmb...
ata,që dhe fjalën e kanë ligj...
ata,që dhe pse hoqën su bënë dot të ligj!!!

Ata që në shpirtë kanë vetëm diell..
unë ata njerëz i ngre lartë në qiell...
ata që mendimi ju peshon si gur...
unë,ata njerëz nuk I harroj kurrë!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0