Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eldona Rama
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Tetor 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Eldona Rama është shkrimtare. Momentalisht jeton në Gjakovë dhe vijon mësimet në shkollën "Zekeria Rexha".Ajo ka një familje 6 anëtarëshe nëna dhe babai me 2 motrat dhe vëllaun. Shenja e saj e horoskopit është akrepi dhe ka të përbashkëta me të sepse helmi i akrepit është shërues për njerëz e kështu ajo shëron mendjen e miqve të saj kur ndodhet afër tyre. Një person i cili gjithmonë mendon për një të ardhme më të mirë vërtetë është një person mendjemprehtë. Që nga fëmijëria ishte nxënëse e dalluar dhe akoma është, sepse nuk ka mbaruar ende mësimin e shkollës së mesme të ulët, e tani ajo është në klasën e gjashtë. Gjithmonë përpos mësimeve dëshira e saj ishte që të shkruante dhe të hapte shpirtin përmes atyre shkrimeve. Për nder së festës së 28 nëntorit si në çdo shkollë tjetër me aktivitete e saja në shkollën "Zekeria Rexha" përpos atyre u mbajt orë letrare ku shkrimi i Eldonës dhe i 4 nxënësve tjerë ishte i pëlqyeri nga stafi i mësimdhënësve ku ajo dhe 4 miqtë e saj u shpërblyen me nga një libër për suksesin e tyre. Ajo tani përpos shkollës dhe angazhimeve shkollore merret edhe me vallëzim.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet