A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eleminimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Emri i Vërtetë:
  • Ermal Doshlani
  • Vendlindja:
  • Tropoje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eleminimi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tiji vertete eshte Ermal Doshlani, eshte nga Tropoja dhe nje nga antaret kryesore te Bandes Butuesi. Lloji i muzikes qe ben eshte hip-hop dhe rrep, por ai me perpara ka studiuar per mjeksi infermieri. Në Prill 2005, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Pa Ty", në bashkëpunim me Experti. Në Prill 2006, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Luje Cike". Në Maj 2007, Eleminimi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "V...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

Banda Butuesi

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ziso

Tru Pak

Lazy

Baballesh

Rudi

Mali G Grand Thugz

Zero

Rameka

Krimineli

Ace


Tags: Eleminimi, Eleminimi Butuesi, Ermal Doshlani, Eliminimi, Eleminim

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019