Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eleni Foureira - Simadia (Feat. Panagiotis Petrakis)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Η μέρα αρχίζει να ψιθυρίζει
και ο ήλιος λάμπει μπροστά.
Έχει ανατείλει στα δυο σου χείλη.
Τα βλέφαρά σου κλειστά
και ονειρεύομαι να σ' έχω πάντα αγκαλιά.

Πόσο μ' αρέσουν τα βράδια.
Μ' αγγίζεις μέσα στα σκοτάδια.
Κι όταν ξυπνάω να βρίσκω
σ' όλο το σώμα σημάδια.

Το χρώμα αλλάζει και σ' αγκαλιάζει.
Η νύχτα πέφτει απαλά.
Τα άστρα φωτίζουν και καθρεπτίζουν
τα φώτα μες στα νερά.
Αχ να μην τέλειωνε το καλοκαίρι ποτέ.

Πόσο μ' αρέσουν τα βράδια.
Μ' αγγίζεις μέσα στα σκοτάδια.
Κι όταν ξυπνάω να βρίσκω
σ' όλο το σώμα σημάδια.


Eleni Foureira - Simadia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Simadia".
3. Video është e këngës "Simadia", por nuk këndohet nga Eleni Foureira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eleni Foureira:


Komente 0