Tema: Poezi Për Kombëtaren


Per Kombetaren

Sot eshte feste e madhe
Te gjithe do e festojme
Se ndeshjen e sotme
Ne do e fitojme
Zjarre Shqipe
Vendin ta nderoni
Me sa me shume gola
Njerezit t'i gezoni
Giani De Biazi
Nje shqipetar i ri
E udheheq Kombetaren
Gjithe krenari
E pasojne topin
Gashi per tek Balaj
Ne sulm perpara
Tek Salihu dhe Mavraj
Triblon Kukeli
E pason tek Cana
Nje asis te mire
E percjell tek Rama
Me ne fund e mori topin
Edhe ky mengjaroshi
Bravo!Te lumte!
O Odise Roshi
Nxitoni,Nxitoni
Se po vjen shejtani
Pas i jep Agolli
Gol shenon Lenjani
Urra,urra
Po bertet stadiumi
Bravo more cuna
Se po na zinte gjumi
Nje top i forte
Erdhi tek bisha
Dhe ja tek e pret me dore
I madhi,ETRIT BERISHA!

- Poezi nga Eliona Mihali{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0