A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elis Nova
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 28
  • Birthday:
  • 10 April 1991
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Elis Nova is a popular singer. Në vitin 2011, Elis Nova merr pjesë në The Voice of Albania 1. Paraqitja e tij ne “The Voice of Albania” do te bente qe ai te kishte nje boom sa I perket numrit te fansave, ne menyre te vecante fale fansave femrave. Trajnierja e tij Miriam Cani I premtoi se do ta mbeshteste edhe me vone.

Më datë 30 Mars 2012, Elis Nova publikon videoklipin "Koha E Arte". Me këtë këngë, Elis Nova merr pjesë në Top Fest 9 në vitin 2012.

Në Dhjetor 2012, Elis Nova merr pjesë në Festivali i 51-të në RTSH me këngën "Ajo".

Në Maj 2013, Elis Nova merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Diell Mbi Qiell".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Voice Of Albania

(Contestant)


More news about Elis Nova »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019