A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bir I Nënës...

Bir, më mbaj mënd vetëm dy fjalë,
Dy fjalë që nga shpirti rrjedhin valë...
Rrjedhin nga zemra ime e shkretë,
Që me drithërimë malli Ty të pret...

Bir i nënës të më vish,se po të pres,
Sikur njëherë të shoh e le të vdes,
Gjallë po më gjete do të "djeg" në ballë,
Të të pushtoj të tërin e të nxjerr mall...

Bir i nënës gatuar më gjak e jetë,
Mallkuar në shekuj qoftë ai kurbet,
Që të mban larg meje në dhe të huaj,
Që më mban frymën, e më bën të vuaj...

- poezi nga Elona Bramo Zana


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019