Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Gëzim


Mrekullia E Muzikes

Kur zemra dhe truri
nuk bien dakort,
muzika paqeson!
Kur syte lotojne
dhe ndien trishtim,
muzika ngushllon!
Kur trupi eshte i lodhur
dhe ne presion,
muzika relakson!
Kur zemra eshte e lumtur
dhe goja ne gaz,
muzika argeton!
Mrekullia e muzikes,
çdo teme e trajton
edhe foshnjen ne bark,
flitet qe e qeteson.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0