Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Dashurie


Dashuri Toksike

Dashuri e hidhur,
dashuri e mjer,
ti qe trupin e helmon
dhe zemren e mbush vner.

Dashuri e pashpirt,
dashuri mizore,
qe ngadale te konsumon
dhe te gjun per toke.

Dashuri e marre,
dashuri e cmendur,
qe t'ben te duash
edhe kur t'kane shkelur.

Dashuri pirate,
qe lirine e vjedh
dhe njeriun e lire,
ne rob e shembellen.

Dashuri mashtruese,
qe buzet t'i lyn me pelin
dhe t'josh me vdekjen,
sikur te ishte bekim.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1