Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Gëzim


Macoku

Sherri i vogel,
neper shtepi vrapon,
hyp ngado dhe mbi mobilje
e me sy nga lart m'sfidon.

Nganjehere si t'ish i cmendur,
shikimin nga une nuk e largon,
nganjehere nuk ma var fare
e punet e veta i shikon.

Por gjthmone kur e merr gjumi,
vjen e ulet n'preherin tem,
me shputat e bardha e zbut vendin
dhe pastaj bjen e flen...

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0