Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Gëzim


Diplomimi I Vajzes

I kujtoj netet pafund
qe i kaloje duke studjuar,
syte i qerroje permbi libra
se ishe shume e perkushtuar.

M'kujtohet kur si nene
nganjehere u merakosja,
t'a sillja pjaten me fruta
dhe per pushim t'rekomandoja.

Por ti si gjithmone
qendroje e vendosur,
studjoje pa pushim,
para lodhjes e pamposhtur.

Ne diten e diplomimit
s'permbaheshe nga emocioni,
lotet t'rrodhen nga gezimi,
kur t'vleresoi komisioni!

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0