Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Trishtim


I Pastrehe

Qendron ne qosh te rruges,
mbi nje dyshek prej kartoni,
nen catine e nje dyqani,
e nje mbuloje prej betoni.

Pa emer, pastrehe,
i vuajtur e pa fjale,
duket sikur i vdekur
dhe pse frymon si i gjalle.

A thua cfare mendon,
kur njerezit afer i kalojne
dhe kur dalin nga dyqani,
me cantat qe peshojne?

-"Zgjate nje dore te lutem,
mos shiko i neveritur,
ndoshta dhe une sikur ti,
dikur s'kam qene i uritur"...

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0