Më mbaj mend (për 1 muaj)

EMI - NATO Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

ktu ska mbret as shef
rrehesh sikur def
knej o zhag per toke
ndash me dhun e ndash me qef

kto fjal direkt pi terri
jon realitet me mllef

mos um fol haver per dosta
kur ki kurva n rreth

repera pablo
pablo narko narko
telefonin tash e qeli veq per pako pako
ruje veten dako
se muj me dal pi kontrolli
e tvi
t shperthej si nato

t kallxoj kush o baba
baba qe nuk tvet kush je

ti qi ligjet
se ska ligje deri t hi n dhe

nuk munesh me m ble
rrugve si pa streh

sjom i gatshem per mu rreh
veq rri i gatshem per me ngreh

hala t zeza punt
t njejtat rrug
t bardha hunt

shokin n zemer
paren n tru
nrrug tu kqyr me dyfishu
vi pi venit ku se din qa jeta t'bjen
e si beson mo as vetit e se din kur deka t'nxen

Oo
kjo so Nato
Nato Nato
vi si Sajko Sajko
thirem thirem Kapo
oo
ik Babo
lshoje rrugen Babo
ruje ruje veten Plako
kur ki pun me Bando

huh
nuk vi per me t tut
e smhan mu per tut
kur e thom un se luj

hala po mahna me t mit jo me t huj
me mu ma mir mos e kruj

lujna me jeten se na jena msu
e ti mo ma mir mos luj

hala spe ngoj un per t zezat e mija kerkon
haver
se vet i paguj

mos m fol per jet (jet)
mos m fol per heka
kjo nuk o gangshit
per qdo dit ktu ngat o deka

per qdo dit ktu ngat o daja
pranga grila
gjygje n'gjykata

della e della
e t zeza si nata
mos ma nxej gjakin se shperthen granada

shperthen ky shpirti i plast
qe me jet so i knaqt
e qata po bertas

eci perpara
po me sy permas

dosti o dost.. qata si lash

problemet i marum avash

jeta e vrazhd e po ruj me kallash (krrr)
e ti hajde ndash


Ky tekst u dërgua nga EdiiCold Emi
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/01/2019


EMI - NATO
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "NATO".
3. Video është e këngës "NATO", por nuk këndohet nga EMI.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

3
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Cold Emi:


Komente 0