Endrit Mehmeti Poezi
Endrit Mehmeti

Tema: Poezi Për Ndarje


Premtimet E Tua

Me ke than te dua
pa ty nuk kam jete,
zemren ma helmove
me preve ne bes.

Premtimet e tua
mua me dhan shpres,
me ke then e jotja
deri sa te vdes

Fati im i zi
per mu ishe ti,
si u mashtrova
pas teje se di.

Premtimet e tua
mbeten vetem fjal,
i rrembeu era
dhe deti me val.

fjala embel te dua
dhe puthjet e tua,
mua me dhan shpres,
me ke then e jotjaa
deri sa te vdes.

- Poezi nga Endrit Mehmeti{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Endrit Mehmeti


Komente 0