Enisa
Enisa
Enisa
 • Emri i Vërtetë:
 • Enisa Nikaj:
 • Vendlindja:
 • Brooklyn, New York U.S.A.
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. U.S.A.
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 5 Mars 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop R&B
Enisa është këngëtare e njohur. Më datë 12 Shtator 2015, Enisa publikon videoklipin "Cry Me A River".

Më datë 23 Nëntor 2016, Enisa publikon videoklipin "Burn This Bridge". Muzika e këngës u punua nga vetë Enisa, teksti u shkrua nga vetë Enisa.

Më datë 10 Shtator 2017, Enisa publikon videoklipin "Freedom".

Më datë 7 Shkurt 2018, Enisa publikon videoklipin "Reunite".

Më datë 6 Korrik 2019, Enisa publikon videoklipin "Wait For Love".

Më datë 15 Dhjetor 2019, Enisa publikon videoklipin "Something Beautiful (Na Jena Një)".

Më datë 18 Shtator 2020, Enisa publikon videoklipin "Love Cycle".

Më datë 20 Nëntor 2020, Enisa publikon videoklipin "Dumb Boy".

Më datë 24 Shkurt 2021, Rayvanny publikon videoklipin "Number One (Remix)", në bashkëpunim me Enisën.

Më datë 26 Shkurt 2021, Enisa publikon videoklipin "Count My Blessings".

Më datë 25 Mars 2021, Enisa publikon videoklipin "Love Cycle (Remix)", në bashkëpunim me Davidon.

Më datë 4 Qershor 2021, Enisa publikon videoklipin "Tears Hit The Ground".

Më datë 28 Janar 2022, Enisa publikon videoklipin "One Thing".

Në vitin 2022, Enisa publikon albumin "Fake Love".

Më datë 18 Shkurt 2022, Enisa publikon videoklipin "Get That Money".

Më datë 28 Mars 2022, Enisa publikon videoklipin "Green Light".

Më datë 2 Shtator 2022, Enisa publikon videoklipin "Zoom".

Më datë 28 Tetor 2022, Enisa publikon videoklipin "Just A Kiss (Muah)".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0