Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ennys - 1 Kujtim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Repptura 1

Largoj 1 cop Dhimbje.. e qes mllefin n`flet
1 Kujtim e kom n`dor.. e kjo spo m`le t`qet
me 1 qiri t`dhezt..Vendosem n`mendime
shpalosii cdo kujtim.. gjat jetes time
e kujtoj cdo puthje.. cdo ledhatim prej teje
du t`bertas me krejt zonin.. Veq edhe ti ndjeje
Krejt i kisha dhon.. me kthy kohen permas
se gjithqka ndodhi.. pa pas as1 shkass
Se harroj at nat.. Kur ti m`le n`vetmi
o zot a ka arsye.. qe po jetoj pa ty
Kom lind veq per ty.. Sun i perballoj kta lot
Kthehu te lutem.. se je e vetmja n`ket bot
Lema veq 1 shpres.. se un skom jet pa ty
du cdo mengjes.. ti puthi ata dy sy
Lema 1 fotografi.. ta puthi cdo mengjes
Zemer un pa ty.. Besoo kurgjo mbes

Reff2x
Endroj cdo moment.. me t`pas ty n`krahror
mi kthy krejt kujtimet.. qe dikur mi ke mor
e di osht e kot.. po zemer kam mall
po du me t`pas afer.. e n`zemer mu qmall

Repptura 2

pe vrej 1 ndryshim.. n`jeten tem o Zot
un po jetoj pa ty.. Po pa ty s`jom n`ket bot
Mere ket zemren tem.. se veq ty t`takon
Qeky i njejti jom.. qe t`vetem ty t`don
Bone 1 vrim n`zemer.. ta mbuloj cdo mall
Du t`jem me ty.. se zemra mu ka kall
si kom kta veq fjal.. po zemra po m`dhem
Kom dhimbje n`shpirt.. se mu ka ftof jeta jem
1 lule e bardh.. o vyshk ty tu t`prit
n`cdo errsir i vetem.. ftyra jote m`bon drit
ktheje kohen t`lutem.. harroje kohen e vjeter
ti e ki zemren tem.. per mu s`egzistoj tjeter
Ka me t`prit mos haroo.. dej sa t`hy n`dhe
e vetmja je per mu.. si sod edhe dje
Perfundoj me shpress.. un t`du mos harro
Vnoje doren n`zemer.. naiiher m`kujtoo

reff 2x
Endroj cdo moment.. me t`pas ty n`krahror
mi kthy krejt kujtimet.. qe dikur mi ke mor
e di osht e kot.. po zemer kam mall
po du me t`pas afer.. e n`zemer mu qmall

Ky tekst u dërgua nga Hamzzo


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 25/11/2012


Më Shumë Këngë Nga Ennys:


Komente 0


Ennys - 1 Kujtim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Kujtim".
3. Video është e këngës "1 Kujtim", por nuk këndohet nga Ennys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.