A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enur Pakashtica
  • Origin:
  • Kulusuk / Geerland
  • Age:
  • 24
  • Birthday:
  • 14 October 1994
  • Zodiac sign:
  • ♎ Peshorja
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  72
Music genres: Pop

Enur Pakashtica is a singer. Drejton shfaqje telivizive argetuese te quajtur WAZZUP ne Klan Kosova dhe ka qene pjese e Orkestres Boterore te Paqes ne Linclon Center per Perfermacen e Artisteve me Alexander Markow edhe 133 muzikantet te tjere nga e gjithe Bota. Tani ka shume covera te ndryshem te artisteve shqiptar dhe nderkombetar.

Në vitin 2006, ne moshen 12 vjeqare, Enur Pakashtica merr pjese ne shfaqjen e talenteve Gjeniu i Vogel (Sezoni 2) ne telivizionin TV Klan ne Shqiperi ku ai arriti te jete nder 10 konkurrentet me te medhenje te Talent Show.

Në vitin 2012, Enur Pakashtica merr pjesë në X Factor Shqiperia (Sezoni 2) dhe nje vit me vone merr pjese serisht ne X Factor (Sezoni 3).

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  xheneteemini  

Gjeniu I Vogel

(Contestant)

X Factor Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

SnapChat

Account

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019